דייג ויקינגי חסון, שרירי, אבל רגיש | טיול בנות באיסלנד חלק ב׳

תזכרות הפרקים הקודמים : איסלנד חלק א׳

קבענו להפגש איפשהו בין ישראל לניו יורק. סופ״ש בנות. כזה בלי דאגות, ילדים ופינויי שאריות שניצל מהשולחן. כזה ממש של בנותעקבים, נוצצים, ושופינג. כזה שכל שובניסט ישר יכניס אותנו למשבצת שלו ויישר את הגורמט על הצואר. וחוץ מזה היו לנו 5 ימים דור טודור. קלאסי. פריז, לונדון, ברצלונה, רומא. תפור עלינו. נשות ניו יורק, תל אביב שגם לריצה לא מוותרות על לו לו למון וחבריו. אז בחרנו יעד שבול מספק את הצרכים של הלוק, הסטייל, האטיטוד והפן בשיער
אז זהו שלא.
איסלנד. איסלנד גוד דאמ איט. פאקינג איסלנד.
זה קרה כי אחרי שזרקנו לאויר בשיחת וואטסאפ עצבנית (כן, הצלחתי לגרום לנשות דאונטון ניו יורק, אחרי לחץ פיזי מתון אבל לא מרפה להוריד את האפליקציה באיומי סרק אבל אפקטיבים) כל מיני אפשרויות ריאליות וקלות עד שמישהי אילתרה וזרקה ׳איסלנד׳. לשאר לא היה אומץ לשלול אז מצאנו את עצמינו עם כרטיסי טיסה לסוף העולם, לקוויקי שהדבר הכי סטייליסטי בו היה התיק גב של מרק ג׳ייקובז שבו אחסנו בקבוק מיים וליפ גלוס.

אבל עוד קודם

כשעדכנתי את דיירי ביתי הדל שאני נוסעת ציפיתי לכאוס כללי, שבירת כלים ובכי הסטרי. בפועל, כמצופה, קיבלתי הגברת הווליוםבטלויזיה, בקשה לעוד פופקורן ומשהו בסגנון של ׳סבבה, תארגני בייביסיטר לילדים׳. הסתובבתי מהם בראש שמוט כולי מאוכזבת. ציפיתילקצת יותר צעקות סוף העולם או לפחות לאיזה ענן שחור שישר ימצא את מקומו מעל דלתינו. זה ממש לא קרה.
ארזתי לבד (איסלנד איסלנד אבל עדיין דחפתי למזוודה אן קליין אחד, שני וינס ומגפי סיישלשיהיה), אף אחד לא נתן לי שום פצצה אואקדחי מים להעביר, ובעניין הצ׳יקן או ביףעזבו אותייש לי זמן להשלים 17 שעות שינה ו5 סרטים
הכנתי צוואה, או בשמה העממי ׳רשימת בייביסיטריות חוגים, מקצועות לשיעורי בית, טלפונים של שכנות, איפה אני אחראית בפול שלההסעות, מתי הכלב צריך לקבל חיסונים ואיפה אני מחביאה את המשחה של הטחורים…..ג׳אסט אין קייסיו נבר נו׳
ההוא שיחייההפטיר שממש לא צריך שהוא ממש און טופ אוף איט. או כמו שזה נקרא בשמו העממי ׳מ מ ש ׳.
שניה לפני היציאה לדרךחיבוק אחרון לילדים, החלפת בגדים לקטנה, הכנת התיק בריכה לאמצעי, חזרה על העבודה בספרות לגדולה,גזירת ציפורנים לכלב, ספונג׳ה בכל הבית, מיון בגדי חורף קיץ וטיפול עשרת אלפים לאוטו. ככה בקטנה. קלי קלותה.
אין כמו לטוס ליעד שבערך 8 שעות מהבית בטיסה שלוקחת 23 שעות, קונקשיין של 7 שעות ו5 קווי אורך. אבל ת׳אמתלעבור את הטיסהבלי ׳לא בא לי לשבת ליד החלון׳, ׳מה הכפתור הזה עושה?׳ ו׳מתי מגיעים?׳…..ממש לא אכפת לי…..תקועה במושב אמצאי בין אחד ממשדוחה לאחת ממש מגעילה. הו קיירז!!!! נוט מי.
מגיעה לסטופ אובר בלונדון. בניתי על רגל על רגל בטרמינל ואיזה מנת נודלז שצפה בשמן איכותי כדי להעביר את הזמן. אולי אפילו איזה מניקור במחיר שדות תעופה מופקע. ואזעוד לא עזבתי את הבית ל4 שעות….הגבר גבר שהשארתי מאחור מתחיל לשלוח 17 סלפיז עםהילדים, שאלות לגבי הקציצות משבוע שעבר שעל הדופן האחורית של המקרר ו׳מה?? את לא יוצאת להסתובב קצת?׳….אז אחרי 23 אימוג׳יז לילדים ואחד מאוד מאוד ספציפי אליו……קילפתי את עצמי מהכסאות ההוכה נוחים, בהיט׳רו ועשיתי ויש לונדון – 18 אטרקציות בשעתיים. דפקתי את הסיסטם.

עייפה אך מרוצהעוד טיסה וזהו.

נחתתי לערפל מושלם בסוף העולם. קר. שקט. חושך.
נכנסתי עם גבר זר למונית. הרעיון היה שנהגוס יחכה ויקח למלון. בתיאוריה מעולה. בפועלאני בקצה של היקום, עם גבר זר באוטו, ערפלכבר, אמצע הלילה, והדרך שוממה. כבר עברו סצינות של נערה עם קעקוע דרקון. עבר בשלום. נחתתי ראשונה מהחברות למלון מתוק, קטן,במרכז של המרכז והתמוטטתי מעייפות.
קמתי לצליל דפיקות וחיבוקים ונישוקים עם שלוש מפונפנות עם הלוק הנכון אחרי טיסה. ניו יורקריות בנשמה. בלי לקטר, להתבלבל אולסדר את הפן ישר יצאנו לכבוש את האי. הפעם לא מנהטןהפעם איסלנד. סיים סיים באט דיפרנט.
רגעאבל כדי שלא נתאמץ יותר מידי על היום הראשון….קודם כל ספא. בלו לגון. לגונה, מעין חם, בצבע גן עדן ומרגיש דומה, כוס יין בידו חלוקים שנתפרו ע״י טרולים איסלנדים גמדיים. כשאין ברירה אז אין ברירה. סבלנו, וטבלנו, בשקט.

איסלנד DAY 1

מלון: Residence INN
ספא: Blue Lagoon
מסעדה: LAVA
למחרת, רמת הבונדינג ביננו רק הלכה והשתבחה. זה לא כל יום שיוצא לי לחלוק לילה ומלון עם 3 חברות בגילי, בנות 23 וחצי, כשאנחנו לאמא ופרות, ללא עקבים וחלקינו (ברור שלא אני) ישנות עם פה פתוח וצלילי חירחור קלים (קלים!!!!). עלינו למיניבוס (ממש ריאליטי של עקרות הבית של בטרי פארק) עם נהג ויקינגי בצבע בלונד. סתם….איברהים, מוסלמי ממרוקו שגר באיסלנד כבר 20 שנה אסף אותנו לקראת יום מלא הסברים והסטוריה. ממרוקו!!!!….אבל ת׳אמתעד סוף הטיול כבר כל אחת היתה קצת מאוהבת בו, במיוחד כשסיפר לנו את סיפור חייו. סוג של סרט ערבי של שישי בצהרים. ליבנו יצא אליו. מבטיחה שרק ליבנו
יצאנו לדרך. צפון מערב. נכנסים ליבשת. מדבר ארקטי ללא שלג. שלג רק באופק הרחוק. עשב דק, שמים כחולים, מידי פעם צצה חוהאדומה נמוכה על הגבול בין מודרנית לכזאת שלא השתנתה מאז תחילת המאה. מטופחת ומנקודת סוסים איסלנדים, גוצים וידידותיים.אנחנו מתקלפות מהמעילים. גייזרים על שפת הדרך, השבר סורי אפריקאי אבל בוורסיה מקומית, הזהרות שבכל רגע האי הזה יכוללהתפרץ בגלל הפעילות הוולקנית מתחת לאדמה והרבה נוף וטבע פרוץעוצמת המים פה מטרפת והמרחקים גדולים. מתחילות את היוםבקישקושי בנות במיניבוס ומסיימות כשכל אחת מנמנת על שלושה מושבים. אושר.
מסיימות את היום באחת מעשרות המסעדות הממש ממש טובות. עיצוב מתוק, איקאה משודרג, סקנדינבי. שחור, לבן, אפור, כחול כהההרבה עץ. אוכל טרי ונימוח. פירות ים, דגים, בשר משובח. נשות דאונטון שחיות על סלט חסה ואבוקדו לא מוותרות פה על כלום. קורעות את העיר בדרך למלון ( 6.5 דקות הליכה) ועם כל הרצון הטוב לחגוג את הרווקותאנחנו נופלות שדודות רק שקודם מסמסות לגברים שבבית שאנחנו לא יכולות לדבר כי כמה מסוקסים פה הזמינו אותנו למשקה המקומי. שיהיה.

איסלנד DAY 2

סיור: Back To Iceland tours
מסעדה: ROK

קמות לבוקר קצת אפרורי, מנצלות את 80% מהמזוודה שהבאנומעיל, כפפות ,צעיף צמר וכזה נגד מים, מכנסי סקי, כובע צמר, מגיניאוזניים ושנורקל. ג׳אסט אין קייס
היום הוא יום הקרחון. קרח בין אלפי שנים מעורבב עם פיח התפרצויות געש. הזוי. נראה כמו חלק מסרט של סוף העולם. השמיים האפוריםמוסיפים לאפקט האימה וחוץ מאיתנו אין שם עוד אנשים. מרגישה כמו ג׳ון סנו בווינטרפל. אחת מהסצינות של ווינטר איז קמינג. לזהמוסיפה מפל ענקי שאנחנו מקיפות 360, חול ים שחור ואפל שנושק לים טורקיז כהה. אי אפשר לדמיין כאלו דברים. צריכים לראות בלייב. אומעבר לזגוגיות ענקיות שבצידן הענקי מגישים לי מרק בשר איסלנדי מבעבע. לא שאלתי איזה בשר
ושוב מצטנפות בדרך חזרה ומתייפייפות לעוד ערב מעוצב וטעים. הפעם כן קורעותת את סצינת הברים ( שלושה מהם לבני 17.5 ואחד עםשירי אירווויזיון סירקה 1974). מה רע?

איסלנד DAY 3

זהו. 5 ימים דור טו דור. 3.5 ימים בטיול. ״מה??? נסעת עד סוף העולם בשביל 36 שעות טיול וצופציק של קובית קרח גדולה??? זה בכלל היה שווה את המאמץ|ארגון בייביסיטר|כרטיס טיסה|2 הזמנות מהסופר ועוד השלמות במכולת השכונתית?״ . אממממ. כן. לגמרי
כי מה עוד אשה צריכה? קצת שקט, כמה חברות טואובות, אוכל שהקלוריות בו לא נספרות ודייג ויקינגי חסון, שרירי, אבל רגישרגיש בתחת שלי.
לעוד הרפתקאות של אמא עירונית: אלסקה…כן דובים וכן יער

7 שעות אחורה
מדריך לאוהבי ניו יורק

ספר עם מסלולים יחודיים ומקומות נסתרים,

מניו יורק אליכם ישר למייל

בואו לחוות איתי את ניו יורק
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

חנות מוצרים ומסלולים

תכנון מסלולים

משפחות, ילדים, זוגות, אמנות ועוד

הרצאות

סודות ניו יורקים ומסלולים ייחודיים
השראה, מהרילוקיישן לכתיבת הספר

ניו יורק עם הילדים

העיר שלא מפסיקה, בהחלט גם לא מפסיקה להפתיע ילדים ואת הגדולים שאיתם.
הצטרפו וקבלו את כל ההמלצות אליכם למייל

אמא, אשתו של, באלגניסטית והייטקיסטית.

קצת פולניה, טיפה אמריקאית אבל לגמרי ישראלית בניו יורק המדהימה. מג'נגלת ילדים, קציצות, שופינג, אמנות וחוויות בעיר הגדולה עם הרבה כייף, תסכול, אהבה וקומץ בדידות.

קרי ברדשאו היר איי קם!!

פוסטים מומלצים

אפשר למצוא אותי גם פה

רוצים את ניו יורק אצלכם במייל?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים באותו נושא

גלילה למעלה