סיור גרפיטי וסיור קולינרי לא בניו יורק – משהו חדש בפלורנטין, תל אביב

לפני שנה בדיוק הזעתי, כאבו לי הרגליים ומרוב דיבורים נהייה לי קול סקסי ועמוק. הייתי עמוק בתקופת ההדרכות ועמוסת סיורים ניו יורקים בלואר איסט סייד, דרום מנהטן ורחוב סיינט מארקס. נהנתי מכל מבט מופתע של הקבוצות שהנחתי, ציקצוק שפתיים מהנישנושים, ומתבגרים שהפסיקו לקטר לטובת סלפים מתלהבים.

הקיץ הזה אני בצד השני של העולם.

תל אביב ניו יורק. הקשר הזה בין שתי הערים וההשוואה התמידית היום חזק מאי פעם. תמיד אני בוחרת ניו יורק כשתל אביב היא הדיפולט אבל עכשיו העולם התהפך ואני מתאהבת מחדש, מרגישה סוג של בוגדת כשתל אביב כל כך מזמינה עכשיו ומאפשרת עד שניו יורק תחלים.

סיור תל אביב גרפיטיול ניו יורק
טרנדים על הקירות בתל אביב או ניו יורק

הקיץ כולי תל אביב, ניו יורק תחכה לי

יש משהו בתל אביב בקיץ שהיא הכל – מפתה, דביקה, טעימה, מפתיעה, עם ריח של ים. לצאת מהמוכר והצפוי ולהכיר מחדש. כן כן, היא הרי פה כל הזמן מתחת לאף ועדיין יש חדש בה. כל הזמן. זה קטע כזה של שכונות עירוניות, ניו יורקיות או תל אביביות שכל הזמן הדברים מתחדשים, יש טרנדים שבאים והולכים וכל הזמן אפשר לגלות עוד עם האנשים הנכונים.

אנשים זה ת׳כלס כל הסיפור. לשמוע את הסיפורים המקומיים, ההשראה לעשייה, ואיך גם אנחנו, אני, יכולה. אחרי כל סיבוב או סיפור או מפגש אני מלאה השראה.

גיליתי שכונה שהכרתי. פלורנטין. שניה לפני שאתם מגלגלים עיניים ש״היא כבר שם מלא זמן״ , ״הייחוד שלה מוכר לכולם״ , ״סימנו ׳וי׳ כבר הסמטאות״, ״מה כבר אפשר לחדש?״, אז רגע. חכו שניה. יש. יש חדש, אפשר לחדש. אפשר לגלות עוד. דרך הסיפורים והכי הכי הכי דרך הבטן, ועוד לחזור עם מזכרות אישיות הביתה. וואלה?! וואלה.

אלינוי מגרפיטיול הזמינה אותי לחוות את פלורנטין – פעמיים! פעם אחת דרך העיניים לסיור גרפיטי והפעלה ופעם אחת לסיור טרנדים קולינרים באותה שכונה ממש. גם וגם וגם וגם. זכיתי!!!

פלורנטין מלמעלה למטה

בשעת בוקר אל מוקדמת אבל לא חמה מידי, נפגשנו בקצה השכונה קבוצה נעימה של כל מיני – גדולים, קטנים, עירוניים וגם כאלו שנטשו את העיר לטובת הכפר. והמטרה היתה אחת – להתחיל להרים ולהוריד את הראש כדי למצוא וגלות הפתעות צבעוניות על גגות, דלתות פח, מדרכות, מסביב לחלונות ובכלל כחלק מהעיר הגדולה.

אמנות בתל אביב גרפיטיול
The sky's the limit

התחלנו בהכרות, הרי אין כמו להרגיש חלק מקבוצה בחוויה חדשה ואז להבין בכלל מה הקטע של הציורים, הקירות, הסימנים, הצבעים, ההעתקות וכמו בכל ביזנס – קצת על הכסף והתחרות. ממש תעשייה שלמה. מ ר ת ק.

הדרך היתה ברחובות הראשיים של השכונה ואז….נכנסו לסמטאות שבכלל לא ברור לאן הן מובילות. דווקא פה גילינו אוצר, לא רק של צבעים וצורות אבל של אנשים. גילינו מקומות של יוצרים בין הנגריות, בתים פרטיים, דווקא בין האספלט למשאיות המסחריות.

חוזרים הביתה עם מזכרת אישית

השיא היה הסיום סיומת. סוג של מזכרת אישית שבלי קצת יצירתיות אישית לא היתה מתהווה וחוזרת איתי הביתה. אתם חייבים להגיע ולעשות בעצמכם. אבל כן, אשוויץ בשלי.

יוצרים בתל אביב ומתגעגעים לניו יורק
ניו יורק בתל אביב. וגם קצת פרידה.

שניה, לא סיימנו. כיף כיף אבל כמו שאני אוהבת לציין ׳לא באנו להנות׳ או שכן באנו להנות אבל לא להפסיק! עכשיו, אוכל. קולינריה, טעימות. ללקק את השפתיים ולחזור הביתה לשנ״צ כי אחרי כזה בוקר, כאלו טעימות וכזה סיור, אי אפשר אחרת.

סיור טעים, cool, שמסובב את הראש

סיור חדש, ממש טרי מהקופסא, תיבת ההפתעות של אלינוי. עליה עוד לא דיברתי. אלינוי יזמית שבונה מסלולים וסיורים במקומות מוכרים אבל דווקא שם חופרת ומוצאת את הכי חדש, לא מוכר, אפילו מאוד underground. ועכשיו בסיור החדש של הטעימות (יותר נכון כמו ארוחת 17 מנות) היא שוב ממציאה משהו מאין – מקומות אוכל טרנדים (גם על זה יש תאוריה וסיפור שלם) עם סיפורים מרגשים מאחוריהם.

לחיים בפלורלנטין. לא ניו יורק
ככה צריך להתחיל כל יום. cheers

הסיור הרגלי בקצב נעים ומעולה, עצירות לשמוע, לצלם, להכיר ולאכול. חלק בעמידה, חלק בישיבה. גם מתוק, גם מלוח וגם בכלל בלי אוכל אבל כן עם קטע ועיצוב וחדשנות. המון חדשנות.

יש גם רגישות לתפריט – צמחונות, טבעונות, בשר, חלב. ולא רק שימת לב לפרטים גם טעמים כ״כ מפתיעים – כשהציפייה היא למשהו אחד ואז מגלים שזה משהו אחר. עפתי.

סיורי אוכל בתל אביב
צרפת, פלורנטין, ניו יורק. גם וגם וגם

אז מה בדיוק יש בסיור הזה? הטרנדים החמים של הקולינריה היום – פרודוקטים מלאים, אורגנים, בשר שהוא לא בשר, מוצרים ללא גלוטן, ומקומות בעקבות סלבז מקומיים. יש גם סגנונות בינלאומיים של אוכל – צרפתי, ארגנטינאי, עברי, ועוד. באמת, עם יד על הלב, ועל הבטן – המגוון משגע והאלכוהול בין לבין מעצים את החוויה.

תמונה שווה אלף מילים אז יאללה, צאו לאכול

אני יכולה להמשיך לתאר את האוכל והרגש בעוד אלף מילה. אבל פה – די, מספיק, enough said. קומו מהספה, צאו מהטלפון, דברו עם אלינוי שתקח אתכם ותראה לכם ותאכיל אתכם. הכי קל״ב שיש, הכי טעים שיש ובתזמון מעולה לפני השנ״צ של שישי (או כל יום) שבעים ומבושמים.

טעים בתל אביב
סוף טוב הכל מעולה.

דברו איתה ותזמינו מקום לסיור הבא.

זה לא ניו יורק. זאת תל אביב, פלורנטין ובימים אלו – אין על העיר הזאת, ההפתעות שלה ולגלות אותה בסיור כזה, one of a kind.

אלינוי, גרפיטיול www.grafitiyul.co.il ומייל info@grafitiyul.co.il

לעוד משהו תל אביבי, מלון wom המהפכני

מלון Wom תל אביב ניו יורק
מלון תל אביב עם עיצוב ניו יורקי

ועוד הרבה המלצות מניו יורק והעולם

7 שעות אחורה
מדריך לאוהבי ניו יורק

ספר עם מסלולים יחודיים ומקומות נסתרים,

מניו יורק אליכם ישר למייל

בואו לחוות איתי את ניו יורק
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

חנות מוצרים ומסלולים

תכנון מסלולים

משפחות, ילדים, זוגות, אמנות ועוד

הרצאות

סודות ניו יורקים ומסלולים ייחודיים
השראה, מהרילוקיישן לכתיבת הספר

ניו יורק עם הילדים

העיר שלא מפסיקה, בהחלט גם לא מפסיקה להפתיע ילדים ואת הגדולים שאיתם.
הצטרפו וקבלו את כל ההמלצות אליכם למייל

אמא, אשתו של, באלגניסטית והייטקיסטית.

קצת פולניה, טיפה אמריקאית אבל לגמרי ישראלית בניו יורק המדהימה. מג'נגלת ילדים, קציצות, שופינג, אמנות וחוויות בעיר הגדולה עם הרבה כייף, תסכול, אהבה וקומץ בדידות.

קרי ברדשאו היר איי קם!!

פוסטים מומלצים

אפשר למצוא אותי גם פה

רוצים את ניו יורק אצלכם במייל?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

4 מחשבות על “סיור גרפיטי וסיור קולינרי לא בניו יורק – משהו חדש בפלורנטין, תל אביב”

  1. איזה כיף לקרוא את הפוסטים שלך, נהנית כל פעם מחדש. מקווה שנמשיך להפגש בארץ ובניו יורק.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים באותו נושא

גלילה למעלה