5 בלוגריות ישראליות ממליצות על 17 מקומות בניו יורק

המלצות של בלוגריות בניו יורק. באמאשלי
באמאשלי, הבלוגריות ו׳ה׳מקומות הכי הכי ב NYC

אני בלוגרית. גם. גם דברים אחרים. אבל את זה….שיא׳אללה , כמה זמן לקח לי להגיד בקול רם. גם מהנדסת, גם מנהלת פרויקטים, גם מנהלת מוצר, גם בעלת סטודיו לשיווק דיגיטלי, גם אמא של, גם אשתו של, גם וגם וגם. אבל עכשיו בלוגרית, כותבת. כותבת על ניו יורק. כובתב הרבה, מזיינת ת׳שכל (סליחה על הביטוי ההו כה נכון), ממליצה, ולא משתחררת מזרועותיה השל העיר.

מכירה קצת את ניו יורק, קצת. אבל הפעם רציתי דוקא פרספקטיבה אחרת, על מקומות קסומים ואחרים בעיר שאני עוד לא מכירה אבל מכאלו שיודעות, שבודקות, שכותבות בדיוק כמו שאני אוהבת. אז פניתי לפייבוריטיות שלי, שלהן בשקט בשקט יש את ׳ה׳ מקומות שלהן בעירפניתי ל-5 בלוגריות, שכל דבר שהן נוגעות בו הוא יפה, שיקי, מעוצב וכ״כ על הקו של תל אביבניו יורקחלקן חיות את ניו יורק ביום יום, חלקן על הקו, וחלקן פעם ב עולות על jetplane אבל מתענגות עם הזכרונות עוד הרבה אחרי

אז תכירו, גם אם אתם כבר מכירים, את הנשים וההמלצות שלהן:  בולי איזנשטיין דיין, ליאת בלזר, קרן שביט, שלומית אופיר ואפרת ליכטנשטט. כל אחת עולם ומלואו, יפות מבפנים ומבחוץ, אנחנו (אני!!!) מכורות לכתיבה שלהן ועכשיו הן ממש ממש פה (אני מתעלפת!!!!). 5 בלוגריות ישראליות ממליצות על 17 מקומות בניו יורק:

בולי איזנשטיין דיין

אוצרת לגאסי של אנשים, משפחות וארגונים. בעלת המותג B-About Creative Legacy. מאמינה שדורות צריכים זה את זה ומהמקום הזה בונה גשר המחבר שורשים לכנפיים. וכל כולה מילים כ״כ יפות. הנה המקומות שלה:

לרוב כשיוצאת מהבית, אני מצטיידת בכלי ציד: מחברת, עט ומצלמה (אייפון גם תופס).  ניו יורק, עיר של ציידים. מייצרת תחושה של מרדף, זמן דוחק, צריך למהרואוצרות? היא תמיד מרופדת ביקרי ערך. עתיקים, חדשים, נדירים. מוזמנות להכיר כמה מגדרות ההפרדה שלי; בין עיר כובשת למתנחלת במאחזי מלים

בולי וניו יורק סיטי
בולי איזנשטיין דיין ממליצה על Spread House בניו יורק

Spread House 

סלון שמפיץ בית, כייף להיזרק בו בלי למהר. פינה נעימה, יצירתית, מקורית באזור דומה, הלואר איסט סייד. אוהבת להיזרק על הספה או על הבר, להניח מחברת / לפ טופ (WIFI בחופש) ליהנות מפסקול טוב ולכתוב. זה מקום מערבב וזו אחת הסיבות שטוב פה. מערבב מפלסים, ספרים, מכונה למכירת בגדים (!), רהיטים, קפה טעים בכוס קטנה (מתי יבינו שגודל הכוס מסונכרן עם הטעם?!) טוסט חומוס או נשנוש אחר אבל ממש בקטנה. וויב טוב, אינטימיות והרבה מרווח. מאפיין של העיר בכלל וכאן בפרטהמרווח. ששמור ושומר. בפעם הראשונה, הוא הזכיר לי את סיני. השטיחים, הכריות הפזורות והרעש שמייצר שקט לעצמך.

Strand קוראת בקפה

חנות ספרים עשירה בת שלוש קומות ב- יוניון סקוור. החנות, מתגאה בעצמאותה וב 1.8 מיילים של ספרים (כסלוגן), מכל הזמנים והתחומים. יש בה פינות השראה קסומות, במיוחד בקומות העליונות. אוהבת לעלות לשלישית המאכלסת ספרים נדירים, מהדורות מוקדמות, ומיני מציאות. אני יושבת עם מגוון כתבים סלקטיבי שאספתי, עם קפה סלקטיבי שקניתי (מול פרט א-מנג'ה / בינס) וחוטפת כמה דקות סלקטיביות של עיון בדפים עם שורשים עמוקים. בכניסה ניצבת כספת עם ספרים בשווי 45 אלף דולר חתומים בכתב ידו של מאטיס ואחרים. בקומה הנדירה מצאתי גם ספר אחד בעברית – 'לורנס בחיים ובאגדה' של מיכאל אסף. לקינוח אני מתחדשת במדגם מציאות מהדוכנים בחוץ , ספר בדולר.

Campbell Apartment בר קוקטיילים, לעצור ולאצור

הניגודיות הזובין למהר לרכבת ולהתענג על דרינק, בין Apartment ל– Terminal, בין חדשנות הסיטי ללגאסי שהיא משמרת, בין הגרנד ל– Small details, ניגודיות שמסקרנת אותי. זאת בנוסף ליופי של פעם, אלגנטי, דרמטי, פלדה וזכוכית, עור ושטיחים, רציפים ורציםיופי ומסתוריןCampbell Apartment הפתיע אותי. הכי כייף למצוא סוד מקומי באייקון תיירותי, ועוד גרנד אייקון כמו הסנטרל. אני אוהבת להיכנס אליו לבד עם המחברת או עם חברה אחרת באמצע היום, לשתות פרוסקה בכוס משוריינת ולנשנש ברוסקטה או סלט קייל. להרגיש את ה'פעם' ואת עכשיו, לראות פרצופים יפים, להקשיב לעסקים שנחתמים על הבר העשיר והמואר ליד האח

ליאת בלזר

ליאת היא מעצבת פנים שקולעת בול, אבל בול, לטעם שלי. אבל בעצם, עבורי עוד יותר, היא מקור להשראה, רעיונות וניקוי ראש מכל הבאלגן סביבי. והיא כותבת, מה זה כותבתכמו העיצוב שלה, ככה הכתיבה מהלב ומהרגש. יפה, זורמת ומאוד מאוד אישית. ואז היא טסה לניו יורק ואני כמעט התעלפתי לי בשקט. היא מגיעה לבסיס האם. וגם פהרק טוב יצא. הנבחרים של ליאת:

בשוק בברוקלין. ליאת בלזר בניו יורק
ליאת בלזר בניו יורק. עיצוב ואוצרות

 Mahir Floral & Event Designs 

חנות לדקורציה לפרחיםאגרטלים, כלי קרמיקה וים השראה!  אם מגיעים בטיסת לילה מהארץ נוחתים בניו יורק ממש מוקדם, עוד לפני מסירת חדרים במלונות וזו הזדמנות נפלאה לחרוש את כל הרחוב הזה שפתוח כבר מ 06:00 בבוקר.

  THE INK PAD 

חותמות מכל הסוגים והמינים חנות מגניבה. תמיד מוצאת שם חותמת מגניבה לקיר או למכתבים (הערת המחברת (המ)…זאת גם חנות אהובה, קטנה וכ״כ יצירתית שלי…גמאניגמאני כתבתי עליה פה…)

DUMBO

 שוק סופ"ש נפלא המתקיים מתחת לגשר ברוקלין. יד שנייה, חלקי צעצועים, בגדים, אומנות , אוכל ומה לאתענוג לנשמה. לא לפספס (המ תוכלו למצוא שם ממגירות דפוס ישנות פלוס עד צעצועי מיקי מאוס מיניאטורים של פעם עד שולחנות אוקטובר פסט…כן, יש לי שניים כאלו בבית…ובחורף, שניה לפני קרימס, הוא ועוד אחרים ססגוניים במיוחד)

ליאת בלזר במרימקו.
ליאת בלזר וניו יורק. סיפור מעוצב

MARIMEKKO

חנות לאוהבי הנקודות (כמוני) והתפירה האיכותית. בגדים מיוחדים ואקססוריז לבית והצבעים העזים והדוגמאות ממש עושות שמח על הלב.

קרן שביט

את קרן הכרתי, ולא יכולתי לפספס, מכל הצבעים שלה. העיצובים, החיוכים, השמחה. אח״כ צללתי לכתיבה. מעבר לצילומים המרהיבים ,שרק אותם אפשר להוריד ולתלות להשראה ויופי על הקיר הלבן, החשיפה על תהליכי הגדילה, קבלת החלטות, מקומות אהובים, ואנשים. אזאחרי נידנודים, כשהיא בשלהי צמיחה מטורפת, היא זרמה איתי בקטע של ׳משתירצי׳ בחיוך הנצחי שלה. הפייבוריקיטים של קרן שביט:

ניו יורק של בוקר. קרן שביט בביקור
קרן שביט מדגמנת ארוחת בוקר בניו יורק. Russ & Daughters

Tribeca Grill

מסעדה מעולללללה בטרייבקה בבעלותו של רוברט דה נירו. אכלנו ארוחת מלכים, השקנו כוסות יין לחיי החיים הטובים שלנו ושאמן שימשיכו כך. התחבקנו והתעטפנו במשפחה המהממת שלנו ולבסוף נפרדנו בקושי רב.על קירות הבריק תוכלו לראות את הציורים של אבא של דה נירו, בכניסה תצוגת הגביעים נותנת קצת הרגשת קאנטרי קלאב אמריקאי, האוירה מרגישה כמו מסעדה שכונתית עם עיצוב מינימליסטי ולא, בדרך כלל לא רואים אותו שם, אבל תמיד אפשר לקוות. השכונה עצמה מתוקה ושכונתית בתים הסטוריים ורחובות קטנים(המ חייבת להתערב לקרן, מודה ומתוודה שזאת אחת המסעדות שאני מתה מתה מתה עליה וגם על אחותה הקטנה והשונה  locanda verde )

Russ & Daughters

בבוקר ניו יורקי נקי, כשהגשם שירד יום קודם, ציחצח והבריק כל פינהואור הבוקר כזה בוהק וזוהר, מוסיף הילה של הידור לכל פריים שאני מצלמתקפצנו למעדניה השכונתית שלנו Russ & Daughters וגיליתי שם בתור, שלבייגליה הזו נוהרים מכל רחבי העיריצאנו עם שקיות של דליקטסים מעולים לארוחת בוקר בדירה. מה עוד יש שם ניו יורק של פעם הרינג, מלפפונים חמוצים של בחבית של פעם,׳לחם חי׳ שם פעם, דגים מעושנים  ועוד. כמובן, יש פה מקום לשבת ולהתענג על המטעמים.

קרן שביט ב- Top of the Standard
קרן שביט על גג העולם. Top of the Standard ב NYC

Top of the Standard

אם כבר בניו יורק, אז להגזים ובגדולזה לגמרי הוייב של המקום הזהאחד מהרוף טופים המטריפים בעיר. להתחכך עם סופר מודלס ושאר כוכבים ולשתות קוקטיילים מטריפים במפלי סטייל עם נוף על חלל של שקיעה ניו יורקית על ההדסון ערב שלא ישכח, חוויה לכל החיים.  הכי קארי ברדשואו וסקס אין דה סיטי, אז שבו עם קוקטייל כדי לראות את השקיעה ותתענגו ממראות האנשים היפים מסביבכם.

שלומית אופיר

שלומית אופיר בטוח מכירים….נו, תכשיטים, שעונים, נעלים וזה….עוד הרבה יופי ולא מעט בלינג אצלה באתר ובחנויות. אבל אני הכי נהנת מהעדכונים שלה בבלוג עם העשיה והמקומות שלה. כן, וגם היא – שבויה של ניו יורק ואפילו מודה בזה שחור על גבי לבן. הנה המקומות שלה:

שלומית אופיר ב NYC. כל מה שיפה
סיפור אהבה עם שולחן הכתיבה. שלומית אופיר ב-NYC

McNally Jackson

אוספים לשולחן הכתיבה and so much more. חנות קטנה מעוצבת יפיפה שמרכולתה אוצרות משגעת של הכל מהכל לשולחן הכתיבה, בתנאי שזה איכותי, מעוצב ו׳הו׳ כה יפה.

Jonathan Adler

חנות מעצב העל. עיצוב עדכני לבית. אוסף פריטים בטוב טעם – מהסלון עד השידת קריאה ליד המיטה. (המ יונתן תעשה לי בית…)

Mackenzie's Child 

חנות עיצוב אבל משוגעת, כאילו אליסה בארץ הפלאות פגשה את ההוא ממסיבת התה.

Billy's Bakery

חייבים גם משהו מתוק, אבל פה גם מוטיב העיצוב חזק. יופי באפיה משולב עם המטבח של סבתא שלכם. מאוד חמים ונעים פה בפנים.

שלומית אופיר ב Billy's Bakery ב NYC
להשאר עם טעם מתוק בפה. שלומית אופיר ב NYC

אפרת ליכטנשטט

את אפרת הכרתי דרך הבלוג שלה שכולם כבר מכירים. אז מה את עושה כל היום? היא כותבת ומצלמת אוכל, החיים מסביב למטבח ועל טיולים בעולם ועוד כ״כ הרבה. המילים שלה נוגעות לי והן מפלט לימים שבהם אני צריכה קצת pick me up וצבע. לא יכולתי לוותר עליה פה, עם העין המיוחדת שלה, ושאלתי בשקט אם היא תרצה גם להמליץ. בשניה וחצי היא ענתה לי בשמחה. חיממה את ליבי ונמסתי מהמקומות שלה – הכירה לי חדשים.

אפרת מרחיקה עד ניו יורק סיטי לפאי המושלם
פאי אסלי בברוקלין. אפרת ליכטנשטט ב NYC

Chikalicious

אם אתם מתים על קינוחים, אל תפספסו את המקום המטורף הזה – מסעדה שמגישה קינוחים בלבד. קינוחים מאד מיוחדים עם ירידה לפרטים מדהימים, כל קינוח מורכב במקום מול הלקוחות וממש מומלץ לשבת על הבר כדי לצפות במתרחש, וזה גם טעים מאד. מטבח פתוח ובמקום רק 20 מקומות ישיבה. מ י ו ח ד.

Beyond Sushi

סושי טבעוני בצ׳לסי מרקט.  לצ'לסי מרקט שווה להגיע בלי קשר לסושי הזה.  יש שם את האנטרופולוג'י היפה ביותר בעיר עם מגוון הכלים והבגדים הכי גדול, ובצ'לסי מרקט עצמו יש עשרות דוכני אוכל מקסימים – כל אחד יכול למצוא כאן משהו לאכול, מעוגיה ועד סרטן טרי.  הסושי הטבעוני הוא מוצלח ביותר, ואני אוכלת שם כל פעם שאני בעיר.

 וגם בברוקלין 

Four & Twenty Blackbirds

בית קפה לא גדול במיוחד ומאד שכונתי, שאכן מתמחה בפאיים וזה כמעט הדבר היחיד בתפריט, למעט עוד כמה עוגות ועוגיות.  אכלתי פאי תפוחים וקינמון שהיה מושלם ופאי דבש ולבנדר שהיה מיוחד נורא וטעים נורא. פאיים כמו של פעם, של סבתא – זאתי שגדלה במיד ווסט בארצות הברית. 

אפרת ב- NYC. אז מה היא עושה כל היום?
אפרת ליכטנשטט. ׳אז מה את עושה כל היום?׳…בניו יורק

זהו, עכשיו זה לא רק ממני, זה מ׳ה׳כותבות שאני אוהבת במיוחד. מקומות חדשים לכן ות׳אמת גם לי!

 

ועוד רשימות מומלצות ממני:

המסעדות הכי הכי שלי

חנויות נייר ויצירה

מקומות שלי לחוות, לראות, לנשום אמנות

 

7 שעות אחורה
מדריך לאוהבי ניו יורק

ספר עם מסלולים יחודיים ומקומות נסתרים,

מניו יורק אליכם ישר למייל

בואו לחוות איתי את ניו יורק
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

חנות מוצרים ומסלולים

תכנון מסלולים

משפחות, ילדים, זוגות, אמנות ועוד

הרצאות

סודות ניו יורקים ומסלולים ייחודיים
השראה, מהרילוקיישן לכתיבת הספר

ניו יורק עם הילדים

העיר שלא מפסיקה, בהחלט גם לא מפסיקה להפתיע ילדים ואת הגדולים שאיתם.
הצטרפו וקבלו את כל ההמלצות אליכם למייל

אמא, אשתו של, באלגניסטית והייטקיסטית.

קצת פולניה, טיפה אמריקאית אבל לגמרי ישראלית בניו יורק המדהימה. מג'נגלת ילדים, קציצות, שופינג, אמנות וחוויות בעיר הגדולה עם הרבה כייף, תסכול, אהבה וקומץ בדידות.

קרי ברדשאו היר איי קם!!

פוסטים מומלצים

אפשר למצוא אותי גם פה

רוצים את ניו יורק אצלכם במייל?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

3 מחשבות על “5 בלוגריות ישראליות ממליצות על 17 מקומות בניו יורק”

  1. איזה פוסט מטריף! קראתי אותו בקצב מהיר כאלו מינימום אני עכשיו רצה ממקום למקום בניו יורק! עשית חשק בטירוף…תודה!

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פוסטים נוספים באותו נושא

גלילה למעלה