7 מקומות מפתיעים בניו יורק וטיפים חשובים למטיילים

בדרך כלל אני מקשקשת וממליצה פה. אבל מסתבר שיש עוד שניים שלושה אנשים שטיילו בניו יורק ושרדו כדי לספר על זה….
אז הזמנתי אותם. והם יודעים – הן מטיילים סדרתיים, מתעדים כל צעד ושעל ברחבי העולם וכמעט תמיד קולעים בול בפוני למה שמעניין קהל לא קטן של אנשים. הם בלוגרים של טיולים. (גם אני גם אני גם אני).

ועכשיו הם בניו יורק…

 

בלוגרים של טיולים (הידועים כ Israeli Travel Bloggers) הם כאלו  שישנים, אוכלים ונושמים טיולים (הלוואי על כולנו) – מנחל תנינים עד ערבות אוסטרליה. ומודה ומתוודה, אני בינהם ומרגישה fabulous. אבל למה להקצין – אפשר לעצור בניו יורק. אז פה ממש הם ממליצים על המקומות הפייבוריטים שלהם בעיר הגדולה וגם נותנים טיפים מה כן ומה לא. בעיקר מה כן 🙂

 

הזמנתי ארבעה כאלו ועוד אחת שהיא בלוגרית מתחום אחר אבל בדיוק חזרה מגיחה מהנה לכמה המלצות קצת פחות שגרתיות וגם טיפים, הו טיפים, מבורכים. אז יאללה- אם אתם, או השכנה, או הבת דודה של החברה מהגן בדיוק בדרך ל….. אז שווה שלבדוק.

 

תהנו

להיות קהל בתוכנית ארוח מובילה של כל הסלבז | איריס סביניק קרסו

תכנית אירוח בניו יורק
מתארחים בתכנית אירוח בניו יורק

הייתם פעם קהל בתוכנית ארוח ? אחת הפעילויות הכיפיות והמתאימות ביותר להוויה הניו יורקית היא השתתפות בתוכנית ארוח .  במנהטן מוקלטות כמה מתוכניות הלייט נייט המובילות כיום בהן התוכנית של ג'ימי פאלון, סטפן קולברט, סט מאיירס, קייתי נולאן ועוד. אני ובתי היינו קהל באולפני CBS שם מוקלטת תכנית הארוח  The-Late-Show-with-Stephen-Colbert.  התוכניות מצולמות ממש במרכז מנהטן והאולפנים ממוקמים בשדרות הראשיות. היות והן פופולריות מאד הכרטיסים שמחולקים חינם באתר האינטרנט של 1iota  אוזלים מהר מאד. https://1iota.com/ אם לא השגתם כרטיסים, ניתן להרשם ברשימת המתנה.

מאד רצינו להגיע לתוכנית של ג'ימי פאלון

 https://fallon.1iota.com/show/353/The-Tonight-Show-Starring-Jimmy-Fallon שמארח את הכוכבים הלוהטים ביותר, אך קיבלנו כרטיסים לתוכניות של סטפן קולברט וקייתי נולאן. גם טוב 😊  הפעילות הזו נחמדה מאד אך יש לקחת בחשבון שלוקחת כמעט חצי יום טיול.

אז מה קורה שם ?  יש להגיע כשעתיים לפני ההקלטה ולהציג הזמנה ותעודות זהוי. אח"כ עומדים בתור ארוך מחוץ לאולפן. כן … גם בקור של החורף. אחרי המתנה  ובידוק בטחוני קפדני, נכנסים לבנין שם המתנה נוספת ותדרוך. על המסכים סביב מוקרנים קטעים מתוכניות קודמות. אחר כך נכנזסים פנימה ומתחילה ההקלטה שלוקחת בסביבות השעתיים. תלוי כמה קטעים מוקלטים באותו היום.

לנו זו היתה פעם ראשונה

כקהל אורח בתוכנית טלויזיה. היה מעניין מאד לראות את השלבים השונים של ההקלטה החל מהסטנד אפ קומדי שלאמן החימום, הכניסה של הלהקה, המנחה הכריזמטי,  ראיונות אורחים, הקלטות חוזרות של "פספוסים" והרבה מאד צחוקים. התוכנית אינה מוקלטת ברצף כרונולוגי ונערכת אחר כך. לכל אורך הדרך קיבלנו הנחיות מתי להריע, מתי למחוא כפיים וכדומה. היו גם אורחים בקהל שנקראו לבמה או רואיינו ממושבם.

נהננו מאד. גם ההתרחשות וגם התכנים.  כדי להנות מהבדיחות  צריך אנגלית טובה וקצת התמצאות בתרבות האמריקנית ובשיח היומי. למי שעוקב אחרי התוכניות הללו גם מהארץ זה מומלץ במיוחד. שימו לב שהכרטיסים מיועדים לבני 16 ומעלה ובדרך כלל ניתן לקבל רק שני כרטיסים למזמין. לא מתאים למשפחות עם ילדים צעירים או שאינם דוברי אנגלית.קישור להזמנת כרטיסים לתכנית באתר זה תוכלו להזמין כרטיסים לתכניות נוספות. פעילות חינמית מהנה ומומלצת במיוחד.

קמים מוקדם ? יש אפשרות להיות קהל גם ב GOOD MORNING AMERICA.  https://1iota.com/Show/379/Good-Morning-America

הכותבת היא איריס סביניק קרסו בעלת הבלוג עד לטיול הבא. https://adhatyul.com/  איריס היא טיילת ותיקה הכותבת על מסעותיה בעולם עם משפחתה ובן זוגה.

 

חנות ותיקה שנסגרה, שודרגה ונפתחה שוב | ברוך גינזברג

חנות מחודשת ושווה ביקור. באמאשלי
הסטורית אבל לא מה שהיתה – חנות צעצועים ותיקה עם טוויסט חדש

אני מאוד ממליץ לשלב בביקור שלכם בניו יורק ביקור בחנות של FAO Schwarz. אל תתבלבלו, הביקור בחנות הזו הוא לא רק למטרות קנייה של צעצועים אלא הוא מקון לחוויה תיירותית מדהימה שרק עיר כמו ניו יורק יכולה להציע. עכשיו זה זמן נהדר לבקר בחנות

אחרי שלוש שנים שהיא הייתה סגורה

ונפתחה שוב בשנה האחרונה. התפיסה של החנות היא שבעידן שבו אנשים קונים הכל באופן מקוון הם חייבים להתחרות דרך חווית קנייה חזקה. ואכן, כשהגענו עם הילדים לחנות קיבלנו כמה שעות של הנאה צרופה, ואנחנו אוהבים לחזור לחנות בכל ביקור שלנו בניו יורק. החנות מפורסמת בעיקר בגלל חיילי הצעצוע האנושיים שנמצאים בכניסה לחנות ובגלל הפסנתר הענק שניתן לנגן בו שנמצא על הריצפה שכיכב בסרט ביג עם תום הנקס, אבל בכל פינה בחנות יש אטרקציות חמודות ומשחקים שניתן להתנסות בהם. אמנם הבילוי במקום הוא בחינם, אבל קחו בחשבון שהסיכוי שלכם לצאת בידיים ריקות בלי קנייה של משחקים הוא אפסי.

ברוך גינזברגר מטייל בשנים האחרונות בעולם לא מעט, ובזול. בתקופה האחרונה  מנסה לחלוק את הניסיון והחוויהרבה אנשים שאני מספר להם על הטיולים שלי מופתעים מהאפשרות הזו שקיימת היום בעולם לטיולים זולים. www.misaviv.co.il

 

מה הקשר בין גלובוס, יצחק רבין ושלושה גשרים? |  אילנה בר

באמאשלי מטיילים בניו יורק
ניו יורק מפתיעה את אילנה בר

אחרי שסיימתם עם האטרקציות המוכרות יותר שיש למנהטן להציע לתייר וחשקה נפשכם לראות או לעשות משהו קצת אחר, להתרחק קצת ממרכז העיניינים יש לי שתי המלצות שוות עבורכם.

פסל היוניספירה בקווינס.

בוודאי חלפתם על פני פסל הגלובוס היפה בקצה הסנטראל פארק, הוא מתגמד לעומת מה שמצפה לכם ב-Flushing Meadows Park בתום נסיעה של כ-40 דקות (רכבת 7) ועוד עשר דקות הליכה ברגל. עבורי הביקור במקום היה שווה כל דקת נסיעה, מה גם שזו רכבת פחות צפופה מאלו שנוסעות במנהטן ורוב הנסיעה הוא על פני השטח, ככה שאפשר גם להתבונן החוצה ולראות כיצד חיים המקומיים. זהו גלובוס עצום מיימדים עשוי נירוסטה שמוקף מזרקה שהחל מעשר בבוקר מזריקה סילוני מים. אם תגיעו בשעות הערב נאמר לי שהמזרקה מוארת. היוניספרה נבנה עבורהתערוכה העולמית של ניו יורק ב-1964 ומסמלת את תחילתו של עידן החלל. סביב היוניספרה ישנן שלוש קשתות עשויות מפלדת אל חלד המקיפות אותו, כל אחת מזווית אחרת. ממליצה לחוג סביב כדור הארץ כמה פעמים ואם במקרה חולף מטוס בשמיים בדרך אל או מ- לא-גווארדיה, להוציא את המצלמה ולחכות שייכנס אל תוך הפריים.

בדרך אל הפסל תעברו בשביל קטן ע"ש יצחק רבין ולמתעניינים בסמוך לפסל נמצא מוזיאון המדע. גם בלי הביקור במוזיאון אפשר לבלות שעה נחמדה בפארק שלרוב אינו עמוס מבקרים, לפחות לא באותו בוקר בו ביקרתי.

היא לחצות את כל שלושת הגשרים

שחוצים את האיסט ריבר ומגשרים בין אזור מנהטן התחתית לברוקלין. המפורסם שבהם הוא גשר ברוקלין, עליו אין צורך להמליץ, לכן אני שולחת אתכם אל גשר מנהטן וגשר וויליאמסבורג. בשניהם יש מסלול להולכי רגל, אך משום מה הם פחות מוכרים פופולארים בקרב התיירים. אפשר לשלב חציית הגשר רגלית בכיוון אחד וחזרה למנהטן עם מעבורת/רכבת תחתית, כפי שעשיתי כאשר חציתי את גשר וויליאמסבורג או להגיע עם רכבת תחתית לברוקלין ולרדת בתחנה הסמוכה לעלייה לגשר מנהטן ולחצות אותו לכיוון מנהטן. ממליצה לבחור כל פעם בשעה אחרת של היום ולראות את קו הרקיע של מנהטן בתאורה שונה ומזווית אחרת. החווייה של לצעוד על הגשרים עצומי המידות הללו, במיוחד כאשר חולפת רכבת ואפשר לחוש את האנרגיה זורמת בכפות הרגליים, היא חווייה מדהימה בעיני. כחובבת גשרים הצטערתי שאין עוד גשרים…

אילנה מטיילת. פשוט מטיילת. כל הזמן. הרבה לבד ומשתפת בהכל – בהכנות, מחשבות, תוך כדי ואחרי. לקריאה נוספת על החוויות שלה מניו יורק מטיול בן 8 ימים בחודש נובמבר האחרון:
https://www.ilanabar.com/nyc-welcome/

 

מוזיאון, רופטופ, פסל סביבתי לטיפוס | ריבי לוי הולצמן

פעם חמישית. ספרתי. מסתבר שזאת היתה הפעם החמישית שלי בניו יורק. מכיון שזאת פעם חמישית חיפשנו לעשות ולראות דברים שעוד לא ראינו ועשינו. זה לא קשה-העיר עצומה וכל הזמן מתחדשת אבל אם יש מקורות פנימיים כאלה שחיים בה או חיו בה בעבר אז בכלל. לנו היה גם וגם. גם חפירה שלי ברשת וחיפוש מה שווה לעשות וגם מקורות פנימיים. היסתדרנו טוב.

משהו תרבותי

The Morgan ספריה ומוזאון. אנחנו רצנו לראות תערוכה על טולקין. התערוכה לא גדולה אבל מאד מאד מעניינת. מוצגות בה בנוסף לביוגרפיה האישית של טולקין הרבה מאד יצירות מקוריות שלו בצורת כיתבי יד, מפות איורים ואפילו שרבוטים על עיתונים. בשל העובדה שזה מוזאון וספריה חלק מהתערוכות נוגע באנשי ספר-סופרים, מאיירים ועוד. התערוכה הבאה שהולכת להיות שם היא על מוריס סנדק (מי שכתב ואייר את ארץ יצורי הפרא) ואני כבר מקנאה שלא אהיה שם. בדקו באתר שלהם מה מציגים. https://www.themorgan.org

משהו כייפי

כשאני בניו יורק אני נפגשת עם נ. אנחנו מכירות מהצבא ו20 שנה אחר כך היא יצרה איתי קשר מחדש דרך הבלוג שלי.היא היציעה דרינק ואנחנו אמרנו כן. ככה התוודענו למשהו שמאז אנחנו תוהים איך יוצרים כזה גם פה-Roof top bar!

זה כיף גדול לשבת למעלה למעלה לראות את השקיעה ואת אורות העיר נדלקים, בטח כשזה מלווה בחברה טובה ובאלכוהול. אנחנו נלקחנו ל The fleur room שממוקם בקומה השלושים של מלון בשם The Moxy.כדאי לשריין מקום מראש. http://moxy-hotels.marriott.com/nyc/chelsea/

משהו עכשווי

שבע שעות אחורה בניו יורק.
ריבי טיפסה לנוף ניו יורקי חדש.

The Vessel הוא חדש דנדש (ומבריק!) וכולם מדברים עליו.מבנה ארכיטקטוני יחודי שנבנה כחלק משכונת Hudson Yardsהמתחדשת. המבנה דמוי חלת דבש (לי הוא דווקא הזכיר פנס סוכה מנייר…) גובהו 46 מטרים והוא מכיל 2500 מדרגות שאינן מובילות לשום מקום…. אנחנו נהננו ממנו-טיפסנו עד למעלה, ירדנו למטה. צילמנו המון תמונות כי מכל זווית הוא נראה קצת אחרת. אני הרגשתי כמו בתוך ציור של Escher.הכניסה אליו היא חופשית אבל צריך לקחת כרטיס שכן מספר האנשים שנמצאים בתוכו מוגבל מסיבות בטיחותיות. בקניון על ידו אפשר לקנות אוכל מיוחד ב Citarella Gourmet Market. קחו את מה שקניתם ותאכלו אותו על אחד הספסלים של ה .high line

הכותבת היא ריבי, מעצבת ויוצרת מוצרי טסקטיל מקסימים גם למבוגרים וגם לילדים. אבל יותר מכל, לדעתי, היא כותבת נפלא. בלוג שכולו דברים יופם והשראה לעשייה. 

 

טיפים עירוניים למטייל | נילי ומעין 

טיפים למטיילים בניו יורק
המלצות בניו יורק גם בתחבורה הציבורית, באמאשלי
  • המסעדות בניו יורק לא זולות אבל קחו בחשבון כי למחיר נוסף טיפ גבוה יחסית בגובה של 15 – 18 אחוזים!
  • אם אתם מבקרים מספר ימים בניו יורק וצפויים לנסוע מעל שתי נסיעות ביום כדאי לרכוש את הפס השבועי לרכבת התחתית בעלות של 33 דולר (למבוגר ולילד). זה יוצא זול יותר משימוש בכרטיסים בודדים בעלות של 2.75 דולר לכל נסיעה.
  • אם אתם מבקרים בניו יורק עם חברים או עם הילדים, לגישור על פני מרחקים קצרים בעיר ניו יורק מומלץ לעשות שימוש במוניות, העלות כ 10 – 15 דולרים לעשר דקות נסיעה, נוח ומשתלם כלכלית במיוחד כשמדובר בכמה נוסעים.
  • כדי לייעל את הביקור שלכם בניו יורק, לחסוך זמן וכסף על נסיעות מיותרות אנחנו ממליצים להכין תכנית טיול לכל יום, לקחת בחשבון היכן ממוקמת כל אטרקציה וכמה זמן תקדישו לכל אטרקציה.

הטיפים נכתבו על ידי נילי ומעין הס אשכנזי, מטיילים,מצלמים וכותבים בבלוג הטיולים "לטייל עם נילי ומעין – חוויות והמלצות לטיולים בעולם" ובעלי אתר Turipo.com לשיתוף תכניות טיולים.

 

WOW !!! משב רוח מרענן, או יותר נכון צונמי, של מידע, מקומות וחוויות. תודה לבלוגרים, עכשיו תורינו לצאת ולכבוש, כרגיל.

ואם כבר לכבוש, אשמח לטייל איתכם הקיץ – יד ביד בניו יורק. סיורים מודרכים

מטיילים בניו יורק באמאשלי
אפתיע אתכם בסיור בניו יורק

 

7 שעות אחורה
מדריך לאוהבי ניו יורק

ספר עם מסלולים יחודיים ומקומות נסתרים,

מניו יורק אליכם ישר למייל

בואו לחוות איתי את ניו יורק
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

חנות מוצרים ומסלולים

תכנון מסלולים

משפחות, ילדים, זוגות, אמנות ועוד

הרצאות

סודות ניו יורקים ומסלולים ייחודיים
השראה, מהרילוקיישן לכתיבת הספר

ניו יורק עם הילדים

העיר שלא מפסיקה, בהחלט גם לא מפסיקה להפתיע ילדים ואת הגדולים שאיתם.
הצטרפו וקבלו את כל ההמלצות אליכם למייל

אמא, אשתו של, באלגניסטית והייטקיסטית.

קצת פולניה, טיפה אמריקאית אבל לגמרי ישראלית בניו יורק המדהימה. מג'נגלת ילדים, קציצות, שופינג, אמנות וחוויות בעיר הגדולה עם הרבה כייף, תסכול, אהבה וקומץ בדידות.

קרי ברדשאו היר איי קם!!

פוסטים מומלצים

אפשר למצוא אותי גם פה

רוצים את ניו יורק אצלכם במייל?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים באותו נושא

גלילה למעלה